logo

Acetylcysteine EG 600 mg | Slijmhoest

Afbeelding vergelijkbaar
Jouw prijs
Bespaar
10 St
€ 0,56 / 1 stuks
€ 5,60
-7%
Adviesprijs€ 6,02
Onmiddellijk leverbaarGratis vanaf € 39

Beschikbaar in volgende formaten

  • Productcode / EAN
    1286269 / 5400581000072
  • Doseringsvorm
    Zakje
  • Fabrikant
    EG NV

Productdetails & verplichte informatie

Acetylcysteïne EG 600mg is een geneesmiddel voor het vloeibaar maken van slijmen dat in de luchtwegen zit.
    Verdere productinformatie
    Acetylcysteine EG is een geneesmiddel voor het vloeibaar maken van slijmen (lost slijmen op die bij aandoeningen van de ademhalingswegen worden gevormd) en voor het behandelen van chronische bronchitis (COPD - Chronic Obstructive Pulmonary Disease) welke gekenmerkt wordt door chronisch hoesten, slijmvorming en geleidelijk toenemende kortademigheid, en veroorzaakt wordt door chronische ontsteking van de luchtwegen en oxidatieve stress.

    Acetylcysteine EG wordt gebruikt bij:
    A. Chronische bronchitis (COPD)
    Om het gevaar voor opstoten en de ernst ervan te verminderen.
    B. Mucoviscidose (taaislijmziekte)
    In gevallen van mucoviscidose kan een orale behandeling wegens haar grotere soepelheid een behandeling met aërosol aanvullen.
    C. Acute aandoeningen van de luchtwegen
    Het vloeibaar maken van etterige en taaie slijmen die bij infecties van de ademhalingswegen worden gevormd.

    Wordt uw klacht na 14 dagen niet minder, of wordt hij zelfs erger? Neem dan contact op met uw arts.
    Toepassing:
    Neem dit geneesmiddel altijd precies in zoals beschreven in deze bijsluiter of zoals uw arts of apotheker u dat heeft verteld. Twijfelt u over het juiste gebruik? Neem dan contact op met uw arts of apotheker.

    De aanbevolen dosering is:
    Voor aandoeningen van de luchtwegen:
    - Kinderen van 2 tot 7 jaar: 400 mg (120 tot 600 mg) per dag, in 2 tot 3 innamen, bvb. 1 zakje van 200 mg, tweemaal per dag.
    - Volwassenen en kinderen ouder dan 7 jaar: 600 mg per dag, in 1 tot 3 innamen, bvb. 1 zakje van 200 mg, driemaal per dag. 1 zakje van 600 mg, éénmaal per dag.
     
    Voor mucoviscidose:
    - Kinderen van 2 tot 6 jaar: 120 mg tot 600 mg per dag, bvb. 1 half zakje van 200 mg (100 mg), driemaal per dag.
    - Volwassenen en kinderen ouder dan 6 jaar: 600 mg per dag, bvb. 1 zakje van 200 mg, driemaal per dag. 1 zakje van 600 mg, éénmaal per dag.

    Als algemene regel dient de posologie te worden aangepast op grond van de verkregen resultaten en de toestand van de patiënt.

    Wijze van toediening
    De vereiste hoeveelheid in een half glas water of een andere niet-alcoholische drank (b.v. fruitsap) oplossen. Op die manier verkrijgt men een bereiding met een aangename smaak die als dusdanig kan worden ingenomen. Gedeeltelijk gebruikte zakjes mogen tot een volgende inname worden bewaard (het is raadzaam de andere helft binnen de 24 uur te gebruiken). Oplossingen moeten evenwel onmiddellijk worden gebruikt.
    Bij kleine kinderen kan de verkregen oplossing met een lepel worden toegediend of in de zuigfles worden gemengd.
    Een lichte zwavelgeur wijst niet op een kwaliteitsvermindering van het product maar is eigen aan het werkzame bestanddeel.

    Duur van de behandeling
    Uw arts zal u vertellen hoe lang u Acetylcysteine EG moet gebruiken.
    De duur van de behandeling kan van enkele weken, meerdere maanden tot levenslang gaan en kan worden onderbroken door perioden zonder behandeling waarvan de duur afhankelijk is van uw algemene toestand.

    Heeft u te veel van Acetylcysteine EG ingenomen?
    Wanneer u te veel van Acetylcysteine EG heeft ingenomen, neem dan onmiddellijk contact op met uw arts, apotheker of het Antigifcentrum (070/245.245).

    De toxiciteit van acetylcysteïne is gering. Na inname van hoge doses kunnen bijwerkingen (zoals misselijkheid, braken en diarree, zie “4. Mogelijke bijwerkingen”) optreden. Er bestaat geen specifiek antidoot voor acetylcysteïne. Meestal volstaat een behandeling van de ziektetekens. Als de ziektetekens ernstig zijn, is het beter een arts te raadplegen.

    Bent u vergeten Acetylcysteine EG in te nemen?
    Neem geen dubbele dosis om een vergeten dosis in te halen. Neem de volgende dosis op het aanbevolen tijdstip.

    Als u stopt met het innemen van Acetylcysteine EG
    Uw arts zal u vertellen hoe lang u Acetylcysteine EG moet gebruiken.
    Stop de behandeling niet voortijdig.

    Heeft u nog andere vragen over het gebruik van dit geneesmiddel? Neem dan contact op met uw arts of apotheker
    Neveneffecten:
    Zoals elk geneesmiddel kan ook dit geneesmiddel bijwerkingen hebben, al krijgt niet iedereen daarmee te maken.

    Het percentage van de gevallen waarbij een bepaald ongewenst effect mogelijk is, is hierna weergegeven: Zeer vaak: ≥ 1/10; vaak: ≥ 1/100, < 1/10; soms: ≥ 1/1000, < 1/100; zelden: ≥ 1/10000, < 1/1000; zeer zelden: < 1/10000; niet bekend (kan met de beschikbare gegevens niet worden bepaald).

    Raadpleeg onmiddellijk uw arts of lokaal ziekenhuis indien u de volgende (zeer zeldzame) bijwerkingen heeft:
    - ernstige huidreacties (zogenaamd syndroom van Stevens-Johnson en syndroom van Lyell).
    - ernstige allergische (overgevoeligheids)reactie: deze kenmerkt zich door huiduitslag, jeuk, vochtophoping (oedeem), ademhalingsmoeilijkheden en bewustzijnsverlies.

    Het melden van bijwerkingen
    Krijgt u last van bijwerkingen, neem dan contact op met uw arts of apotheker. Dit geldt ook voor mogelijke bijwerkingen die niet in deze bijsluiter staan. U kunt bijwerkingen ook rechtstreeks melden via de website: www.fagg.be.
     
    Door bijwerkingen te melden, kunt u ons helpen meer informatie te verkrijgen over de veiligheid van dit geneesmiddel.
    Actieve ingrediënten:

    De werkzame stof in dit middel is acetylcysteïne, overeenkomend met respectievelijk 600 mg per zakje.

    Samenstelling:

    De andere stoffen in dit middel zijn aspartaam (E951), zonnegeel FCF (E110), citrussmaak, sorbitol (E420) (zie rubriek “Acetylcysteine EG granulaat voor drank bevat” voor meer informatie).

    Bewaar- en gebruiksadvies:
    • Dit is een geneesmiddel, geen langdurig gebruik zonder medisch advies.
    • Buiten het zicht en het bereik van kinderen bewaren.
    • Lees aandachtig de bijsluiter voor gebruik.
    • Vraag raad aan uw arts of apotheker.
    • Indien er bijwerkingen optreden neem direct contact met uw huisarts.
    Wanneer mag u Acetylcysteine EG niet innemen?
    - U bent allergisch voor een van de stoffen in dit geneesmiddel. Deze stoffen kunt u vinden in rubriek 6.
    - Niet gebruiken bij kinderen onder 2 jaar.
     
    Wanneer moet u extra voorzichtig zijn met Acetylcysteine EG?
    Neem contact op met uw arts of apotheker voordat u Acetylcysteine EG inneemt
    • als u astma heeft. Bij vernauwing van de luchtwegen (bronchospasmen) moet het gebruik onmiddelijk stopgezet worden en een aangepaste behandeling opgestart worden.
    • als u moeilijkheden heeft om de slijmen in de luchtwegen op te hoesten, dan moeten de luchtwegen door kinesitherapie (houdingsdrainage) of zo nodig door opzuiging (aspiratie) vrij worden gehouden.
    • als u aan fenylketonurie (verhoogde concentratie van fenylalanine in het bloed), een hartaandoening of verhoogde bloeddruk lijdt. Raadpleeg de rubriek “Acetylcysteine EG granulaat voor drank bevat aspartaam als zoetstof (E951)”.
    • als u last heeft, of eerder heeft gehad, van maagzweren, of bij risico op maagdarmbloedingen. Patiënten met een maagzweer moeten acetylcysteïne met de nodige omzichtigheid gebruiken, in het bijzonder wanneer ook nog andere geneesmiddelen met een gekend irriterend effect op het maagslijmvlies worden ingenomen. De ervaring met Acetylcysteine EG wijst tot nog toe echter niet op een verhoogd risico op irritatie van het maagslijmvlies aan een dosering van 600 mg/dag.
    • in geval van braken. Acetylcysteine EG kan de intensiteit van braken versterken.
    • als u last krijgt van allergische symptomen met inbegrip van algemene netelroos (urticaria); de inname onderbreken als de symptomen medisch niet onder controle gehouden kunnen worden.
    • bij kinderen onder de 2 jaar, want dit kan een obstructie van de luchtwegen veroorzaken. Raadpleeg de rubriek “Wanneer mag u Acetylcysteine EG niet innemen?”.
    • als u nog andere geneesmiddelen inneemt. Gelieve ook de rubriek “Neemt u nog andere geneesmiddelen in?” te lezen.
    Raadpleeg uw arts indien de bovenstaande waarschuwing voor u van toepassing is, of dat in het verleden is geweest.

    Een lichte zwavelgeur wijst niet op een kwaliteitsvermindering van het product maar is eigen aan het werkzame bestanddeel.

    Neemt u nog andere geneesmiddelen in?
    Neemt u naast Acetylcysteine EG nog andere geneesmiddelen in, heeft u dat kort geleden gedaan of bestaat de mogelijkheid dat u in de nabije toekomst andere geneesmiddelen gaat innemen?
    Vertel dat dan uw arts of apotheker.

    Waarop moet u letten met eten, drinken en alcohol?
    Geen specifieke gegevens.

    Zwangerschap en borstvoeding
    Bent u zwanger, denkt u zwanger te zijn, wilt u zwanger worden of geeft u borstvoeding? Neem dan contact op met uw arts of apotheker voordat u dit geneesmiddel gebruikt.

    Zwangerschap
    Er is een beperkte gegevens over het gebruik van acetylcysteïne bij zwangere vrouwen. De resultaten van dieronderzoek duiden niet op schadelijke effecten op het ongeboren kind na gebruik tijdens de zwangerschap. Gebruik Acetylcysteine EG niet tenzij uw arts u dit zegt.

    Borstvoeding
    Het is niet bekend of acetylcysteïne in de moedermelk wordt uitgescheiden. Een risico voor de zuigeling kan niet uitgesloten worden. Geeft u borstvoeding of plant u dit te doen, dan zal uw arts of apotheker aangeven of u hiermee moet stoppen of de behandeling met Acetylcysteine EG moet onderbreken.

    Rijvaardigheid en het gebruik van machines
    Acetylcysteine EG heeft geen invloed op de rijvaardigheid en op het vermogen om machines te bedienen.

    111 Reviews van Acetylcysteine EG 600 mg | Slijmhoest

    4,9van 5 sterren
    • 105
    • 5
    • 0
    • 0
    • 1

    Reviews filteren:

    Voor elke kwalitatieve review van minimum 50 woorden die je schrijft, ontvang je een Promocode, geldig op je volgende aankoop!

    • Acetylcysteïne

      van Lieve V. op 04/04/2024

      Acetylcysteïne is een zeer goede slijm oplosser. Gemakkelijk op te lossen in een glas water. Ook goede smaak.

    • slijmen worden vloeibaar

      van An B. op 27/03/2024

      Ik heb chronisch last van taaie, vastzittende slijmen. Het gebruik van deze zakjes geeft een snel en effectief: resultaat: het maakt de slijmen los en vloeibaar en gemakkelijker op te hoesten. Ik gebruik het liefst deze zakjes: ze lossen sneller en gemakkelijker op dan de bruistabletten. Bovendien hebben ze een aangename smaak.

    • Helpt om de slijmen op te loseen

      van linda r. op 26/03/2024

      Samen met een hoestsiroop helpt dit middel heel goed om de slijmen op te lossen voor het slapengaan. Toch ondervind ik geen droge keel of droge mond-neus. Reeds geruime tijd probeer ik met keelpastilles te zagen dat ik toch wat kan slapen. Helaas zonder succes. Dit poedertje helpt me om de slijmen op te lossen voor het slapen gaan waardoor ik toch wat meer uitgerust aan de dag kan beginnen.

    • Acetycusteïne

      van Luc D. op 22/03/2024

      Het juiste product, zoals jullie het beschrijven. Snelle levering.

    • Voor mijn behandeling tegen Sudeck

      van Nicole V. op 20/03/2024

      Klinkt raar maar dit wordt gebruikt voor de behandeling van Sudeck maar ook om slijmen op te hoesten

    Om de echtheid te controleren

    Alle productreviews die voldoen aan de hier uiteengezette criteria worden gepubliceerd, ongeacht of ze positief of negatief zijn. Bij de verificatie van reviews wordt de echtheid niet gecontroleerd. Meer informatie vind je op onze hulppagina onder "Veelgestelde vragen (FAQ)" en vervolgens onder "Reviews".