logo

Paracetamol EG 500 mg | Pijn & Koorts

Afbeelding vergelijkbaar
Jouw prijs
Bespaar
40 St
€ 0,16 / 1 stuks
€ 6,50
-10%
Adviesprijs€ 7,24
Onmiddellijk leverbaarGratis vanaf € 39
  • Productcode / EAN
    4159315 / 5400581009181
  • Doseringsvorm
    Bruistabletten
  • Fabrikant
    EG NV

Productdetails & verplichte informatie

Paracetamol EG wordt ingenomen om pijn te verzachten en koorts te verlagen.
    Verdere productinformatie

    Paracetamol EG (Forte) bevat paracetamol dat tot de groep van geneesmiddelen met een pijnstillende en koortsverlagende werking behoort.

    Paracetamol EG (Forte) wordt ingenomen om pijn te verzachten en koorts te verlagen.

    Wordt uw klacht na 3 dagen niet minder, of wordt hij zelfs erger? Neem dan contact op met uw arts.

    Toepassing:

    Gebruik dit geneesmiddel altijd precies zoals beschreven in deze bijsluiter of zoals uw arts of apotheker u dat heeft verteld. Twijfelt u over het juiste gebruik? Neem dan contact op met uw arts of apotheker.

    Instructies voor gebruik

    De tabletten oplossen in een glas water. De tablet kan verdeeld worden in gelijke doses.

    Dosering

    De opgegeven dosis niet overschrijden. De duur van de behandeling dient zo kort mogelijk te zijn en beperkt te blijven tot de periode waarin er symptomen zijn.

    In geval van hoge koorts of tekenen van infectie na meer dan 3 dagen behandeling of indien de pijn na meer dan 5 dagen behandeling aanhoudt, dient u contact op te nemen met uw arts.

    Paracetamol EG 500 mg bruistabletten wordt niet aanbevolen bij kinderen die minder dan 17 kg wegen (jonger dan ongeveer 4 jaar).

    Lichaamsgewicht (leeftijd)

    Enkele dosis [tablet]

    Interval tussen doses

    Maximale dagelijkse dosis

    17 kg-24 kg (ongeveer 4-8 jaar)

    250 mg paracetamol (0.5 tablet)

    6 uur

    1000 mg paracetamol (2 tabletten)

    25 kg-32kg (ongeveer 8-10 jaar)

    250 mg paracetamol (0.5 tablet)

    4 uur

    1500 mg paracetamol (3 tabletten)

    33 kg-41 kg (ongeveer 10-12 jaar)

    500 mg paracetamol (1 tablet)

    6 uur

    2000 mg paracetamol (4 tabletten)

    41 kg - 50 kg (ongeveer 12-15 jaar)

    500 mg paracetamol (1 tablet)

    4 uur

    3000 mg paracetamol (6 tabletten)

    Dit geneesmiddel mag niet gegeven worden aan kinderen gedurende meer dan 2 tot 3 dagen zonder een arts te raadplegen.

    Volwassenen en adolescenten (lichaamsgewicht > 50 kg)

    • De gebruikelijke dosering is 500 mg tot 1000 mg elke 4 tot 6 uur tot een maximum van 3 g per dag.
    • Als de pijn of koorts ernstiger wordt, mag de dagelijkse dosis verhoogd worden tot 4 g per dag.
    • Het toedieningsinterval dient ten minste 4 uur te bedragen.
    • Men mag niet meer dan 1 g per keer innemen en de maximale dagelijkse dosis bedraagt 4 g.

    De maximale dagelijkse dosis bij volwassenen en adolescenten die minder dan 50 kg wegen bedraagt 60 mg/kg/dag.

    Gebruik Paracetamol EG (Forte) niet langer dan drie dagen zonder medisch advies.

    Neveneffecten:

    Zoals elk geneesmiddel kan ook dit geneesmiddel bijwerkingen hebben, al krijgt niet iedereen daarmee te maken.

    De meest ernstige bijwerking veroorzaakt door het innemen van paracetamol is ernstige leverschade.

    Dit gebeurt doorgaans alleen bij misbruik van paracetamol. De symptomen van leverschade zijn:

    • vergeling van de huid of het wit van de ogen,
    • pijn bovenaan rechts van de buik,
    • misselijkheid of braken,
    • verlies van eetlust,
    • vermoeidheid,
    • meer zweten dan normaal,
    • bleke huid,
    • abnormale bloedingen,
    • troebele urine.

     

    Als u denkt dat u te veel paracetamol heeft ingenomen of als u een van deze symptomen opmerkt, neem dan onmiddellijk contact op met een arts. Als u weet dat u meer dan de aanbevolen dosis paracetamol heeft ingenomen, ga dan naar het dichtstbijzijnde ziekenhuis, zelfs als u geen symptomen van een leveraandoening vertoont.

    In bepaalde gevallen zijn er ernstige allergische en huidreacties op paracetamol waargenomen. Neem onmiddellijk contact op met uw arts als u een van de volgende bijwerkingen ontwikkelt na inname van paracetamol:

    • moeite met ademhalen of slikken
    • zwelling van het gezicht, de lippen, keel of tong
    • urticaria (netelroos)
    • ernstige jeuk
    • vervellende huid
    Actieve ingrediënten:
    De werkzame stof in Paracetamol EG 500 mg bruistabletten is paracetamol. Elke bruistablet bevat 500 mg paracetamol.
    Bewaar- en gebruiksadvies:
    • Dit is een geneesmiddel, geen langdurig gebruik zonder medisch advies.
    • Buiten het zicht en het bereik van kinderen bewaren.
    • Lees aandachtig de bijsluiter voor gebruik.
    • Vraag raad aan uw arts of apotheker.
    • Indien er bijwerkingen optreden neem direct contact met uw huisarts.

    Wanneer mag u Paracetamol EG (Forte) niet innemen?

    • U bent allergisch voor paracetamol of voor een van de stoffen in dit geneesmiddel.
    • Paracetamol EG 500 mg bruistabletten mag niet toegediend worden aan kinderen die minder dan 17 kg wegen.

     

    Waarop moet u letten met eten, drinken en alcohol?

    • Drink geen alcohol tijdens de behandeling met paracetamol.
    • De dosering moet verminderd worden bij patiënten die grote hoeveelheden alcohol drinken (zie de rubriek ‘Hoe neemt u Paracetamol EG (Forte) in?').

     

    Zwangerschap, borstvoeding en vruchtbaarheid

    • Bent u zwanger, denkt u zwanger te zijn, wilt u zwanger worden of geeft u borstvoeding? Neem dan contact op met uw arts of apotheker voordat u dit geneesmiddel gebruikt.
    • Indien nodig mag Paracetamol EG (Forte) tijdens de zwangerschap en borstvoedingsperiode worden gebruikt. Neem dan de laagst mogelijke dosering die de pijn en/of koorts vermindert en gebruik het middel zo kort mogelijk. Neem contact op met uw arts als de pijn en/of koorts niet minder wordt of als u het middel vaker moet innemen.

     

    Rijvaardigheid en het gebruik van machines
    Paracetamol heeft geen invloed op uw rijvaardigheid of vermogen om machines te bedienen.

    Voor meer informatie: lees aandachtig de bijsluiter.

    19 Reviews van Paracetamol EG 500 mg | Pijn & Koorts

    5van 5 sterren
    • 19
    • 0
    • 0
    • 0
    • 0

    Reviews filteren:

    Voor elke kwalitatieve review van minimum 50 woorden die je schrijft, ontvang je een Promocode, geldig op je volgende aankoop!

    • goed

      van Bedirhan S. op 25/04/2024

      goed

    • Werkt goed.

      van Carla M. op 28/02/2024

      Ideaal bij een lichte hoofdpijn of koorts.

    • werkt snel

      van Verhaeghe J. op 17/11/2023

      snelle werking doet wat het moet

    • BESTE PRIJS

      van Marc G. op 10/11/2023

      PRIJS+LEVERBAARHEID = OK

    • super

      van Francine V. op 14/05/2023

      werkt goed

    Om de echtheid te controleren

    Alle productreviews die voldoen aan de hier uiteengezette criteria worden gepubliceerd, ongeacht of ze positief of negatief zijn. Bij de verificatie van reviews wordt de echtheid niet gecontroleerd. Meer informatie vind je op onze hulppagina onder "Veelgestelde vragen (FAQ)" en vervolgens onder "Reviews".