Ibuprofen EG 400 mg | Pijnstillend en Koortswerend
- Productcode / EAN
- 92502 / 5400581002816
- Doseringsvorm
- Tabletten
- Fabrikant
- EG NV
Productdetails & verplichte informatie
Toepassing:
Neem de tabletten oraal (via de mond) in met wat water. Kauw niet op de tabletten en maak ze ook
niet fijn.
Ibuprofen EG wordt op de nuchtere maag meestal goed verdragen en wordt snel opgenomen. Als u
Ibuprofen EG inneemt ter behandeling van de pijn veroorzaakt door ochtendstijfheid, neem dan de
eerste dagdosis op een nuchtere maag in bij het ontwaken, samen met wat vloeistof. Patiënten met een gevoelige maag nemen ibuprofen beter tijdens een maaltijd in.
Gezien de eerder beperkte werkingsduur van Ibuprofen EG is het beter om de volgende dosissen over
de dag te spreiden en bij voorkeur (ongeveer 1 uur) vóór de maaltijden in te nemen.
De aanbevolen dosering is:
Volwassenen en kinderen vanaf 12 jaar:
- Startdosis: 1 tablet.
- Indien nodig: 1 tablet om de 4 à 6 uur met een maximum van 1 tablet per inname en een maximum van 3 tabletten per dag (3 x 400 mg).
Neveneffecten:
- hoofdpijn
- duizeligheid
- vermoeidheid
- (bloed) braken
- misselijkheid
- verstopping
- buikpijn of pijn in de bovenbuik
- maagzuur
- winderigheid
- rode vlekken, roodheid van de huid
- oorsuizen
Actieve ingrediënten:
De werkzame stof in Ibuprofen EG is ibuprofen, 400 mg per tablet.
Samenstelling:
De andere stoffen in Ibuprofen EG zijn: Maïszetmeel, magnesiumstearaat, gehydrateerd colloïdaal
silicium, natriumzetmeelglycolaat, polyethyleenglycol 400, polyethyleenglycol 6000,
hydroxypropylmethylcellulose.
Bewaar- en gebruiksadvies:
- Dit is een geneesmiddel, geen langdurig gebruik zonder medisch advies.
- Buiten het zicht en het bereik van kinderen bewaren.
- Lees aandachtig de bijsluiter voor gebruik.
- Vraag raad aan uw arts of apotheker.
- Indien er bijwerkingen optreden neem direct contact met uw huisarts.
Lees goed de hele bijsluiter voordat u dit geneesmiddel gaat innemen want er staat belangrijke informatie in voor u. Buiten het zicht en bereik van kinderen houden.
Contra-indicaties
- U bent allergisch voor ibuprofen of een van de andere stoffen in dit geneesmiddel. Deze stoffen
kunt u vinden in rubriek 6 van de bijsluiter. - U heeft vroeger reeds een overgevoeligheidsreactie gekregen na het gebruik van andere ontstekingsremmers, met inbegrip van acetylsalicylzuur (bijvoorbeeld aspirine). De symptomen van een dergelijke reactie zijn onder meer: astma, samentrekkingen van de bronchiën (bronchospasmen), ontsteking van de neusslijmvliezen (rinitis), netelroos, opzwelling van de huid, lippen, tong en keel (angio-oedeem).
- Als u bepaalde ziekten van het immuunsysteem heeft (systemische lupus erythematodes en andere collageenaandoeningen).
- Als u een actieve of een zich herhalende maagzweer of maagbloeding heeft of heeft gehad.
- Als u lijdt aan of in het verleden heeft geleden aan een maag- of darmbloeding of perforatie, geassocieerd met het gebruik van ontstekingsremmende middelen.
- U heeft een bepaalde aandoening die de neiging tot bloeden verhoogt.
- Als u lijdt aan een ernstige nier-, lever- en/of hartaandoening.
- Gedurende het laatste trimester van de zwangerschap.
- Bij kinderen jonger dan 12 jaar (behalve bij juveniele reumatoïde artritis).
1 Review van Ibuprofen EG 400 mg | Pijnstillend en Koortswerend
- 1
- 0
- 0
- 0
- 0
Reviews filteren:
Voor elke kwalitatieve review van minimum 50 woorden die je schrijft, ontvang je een Promocode, geldig op je volgende aankoop!