Elke tablet van Panadol Plus bevat 500mg Paracetamol en 65mg cafeïne. Panadol Plus wordt gebruikt voor de behandeling van pijn en koorts bij volwassenen en kinderen vanaf 12 jaar. Niet gebruiken bij kinderen jonger dan 12 jaar.
Wordt uw klacht na 5 dagen niet minder, of wordt hij zelfs erger? Neem dan contact op met uw arts.
Neem dit geneesmiddel altijd in precies zoals beschreven in deze bijsluiter of zoals uw arts of apotheker u dat heeft verteld. Twijfelt u over het juiste gebruik? Neem dan contact op met uw arts of apotheker.
De aanbevolen dosering is:
Volwassenen en kinderen ouder dan 12 jaar: maximaal 3 maal per dag 1 of 2 tabletten.
Kinderen jonger dan 12 jaar: niet aanbevolen voor kinderen jonger dan 12 jaar.
- Neem de tabletten in met een glas water.
- Niet meer dan 6 tabletten per dag nemen.
- De periode tussen twee innamen moet minstens 4 uur zijn.
- Neem niet meer van dit middel en gebruik het niet langer dan de voorgeschreven of aangeraden periode.
- Neem altijd de laagste effectieve dosis om uw klachten te verlichten.
- Niet gebruiken in combinatie met andere geneesmiddelen die paracetamol bevatten.
- Gebruik dit middel zo kort mogelijk en alleen zolang de klachten aanhouden. Zijn de klachten na 5 dagen niet verminderd, neem dan contact op met uw arts.
Zoals elk geneesmiddel kan ook dit geneesmiddel bijwerkingen hebben, al krijgt niet iedereen daarmee te maken.
Paracetamol
Bloed:
- Trombocytopenie (een bloedafwijking met als verschijnselen blauwe plekken en bloedingsneiging)
- Leukopenie (vermindering van het aantal witte bloedcellen)
- Hemolytische anemie (bloedarmoede door te sterke afbraak van het bloed)
- Methemoglobinemie (aandoening van het bloed waardoor er te weinig zuurstof wordt opgenomen)
Allergische reacties:
- Anafylaxie (een levensbedreigende allergische reactie, gekenmerkt door bleekheid, zweten, onrust, snelle hartslag, en een verminderd bewustzijn)
- Overgevoeligheidsreacties van de huid, zoals netelroos en galbulten (urticaria) en roodheid van de huid (erytheem)
- Plotselinge vochtophoping in de huid en slijmvliezen (bijv. keel of tong), ademhalingsmoeilijkheden en/of jeuk en huiduitslag, vaak als allergische reactie (angio-oedeem)
- Stevens-Johnson-syndroom (een ernstige allergische reactie met hoge koorts, blaren op de huid, gewrichtspijnen en/of oogontsteking)
- Vochtophoping in het strottenhoofd die benauwdheid veroorzaakt (oedema laryngis)
- Ernstige, acute (overgevoeligheids)reactie die gepaard gaat met koorts en blaren op de huid/vervelling van de huid (Lyell syndroom)
Ademhaling:
- Benauwdheid door kramp van de spieren van de luchtwegen (bronchospasme) bij patiënten die allergisch zijn voor aspirine en andere NSAID’s (groep pijnstillers met ontstekingsremmende en koortswerende werking)
Lever:
- Stoornissen in de werking van de lever
Huid- en onderhuidaandoeningen:
- Zeer zeldzame gevallen van ernstige huidreacties zijn gemeld.
Cafeïne
Zenuwstelsel:
De kans op cafeïne gerelateerde bijwerkingen, zoals slapeloosheid, nervositeit, angsten, prikkelbaarheid, hoofdpijn, maagdarmproblemen en hartkloppingen, is verhoogd wanneer de aanbevolen dosis paracetamol-cafeïne gecombineerd wordt met inname van cafeïne vanuit de voeding.
Krijgt u last van bijwerkingen, neem dan contact op met uw arts of apotheker.
De werkzame stoffen in dit middel zijn paracetamol en cafeïne.
De andere stoffen in dit middel zijn gepregelatiniseerd zetmeel, maïszetmeel, polyvidone, kaliumsorbaat, talk, stearinezuur, natriumcroscarmellose, gezuiverd water, hypromellose en triacetine.
- Dit is een geneesmiddel, geen langdurig gebruik zonder medisch advies.
- Buiten het zicht en het bereik van kinderen bewaren.
- Lees aandachtig de bijsluiter voor gebruik.
- Vraag raad aan uw arts of apotheker.
- Indien er bijwerkingen optreden neem direct contact met uw huisarts.
Wanneer mag u dit middel niet gebruiken?
- U bent allergisch voor een van de stoffen in dit geneesmiddel.
- U bent allergisch voor fenacetine.
- U heeft een zeer slecht werkende lever (ernstige leverinsufficiëntie), of heeft dat in het verleden gehad.
- U heeft een bepaalde genetische deficiëntie van glucose-6-P-dehydrogenase.
- U bent jonger dan 12 jaar.
Wanneer moet u extra voorzichtig zijn met dit middel?
Neem contact op met uw arts of apotheker voordat u dit middel gebruikt.
- Dit geneesmiddel bevat paracetamol. Het innemen van teveel paracetamol kan tot schade aan de lever leiden, en dit kan een levertransplantatie vereisen of de dood tot gevolg hebben. Gebruik dit geneesmiddel niet als u andere geneesmiddelen met paracetamol gebruikt om pijn, koorts, symptomen van verkoudheid of griep te behandelen of om u te helpen te slapen. Dit geldt voor zowel geneesmiddelen op voorschrift als geneesmiddelen die vrij verkrijgbaar zijn.
- Gebruik het middel zo kort mogelijk en alleen zolang de klachten aanhouden. Het is namelijk niet volledig uitgesloten dat paracetamol een rol speelt bij het ontstaan van bepaalde nierziekten.
- Raadpleeg uw arts wanneer uw lever of nieren niet goed werken.
- Overmatig alcoholgebruik dient te worden vermeden tijdens de behandeling met dit middel, want dat kan een schadelijk effect op de lever hebben.
- Chronisch gebruik kan leiden tot een nieraandoening.
- Vermijd overmatige consumptie van cafeïne tijdens het gebruik van dit product. Thee, koffie en sommige frisdranken bevatten cafeïne.
- Neem contact op met uw arts voordat u dit geneesmiddel gebruikt.
- Als u lever- of nierproblemen heeft;
- Als u ondergewicht heeft of ondervoed bent;
- Als u regelmatig alcohol drinkt
Mogelijk moet u het gebruik van dit geneesmiddel vermijden of de hoeveelheid paracetamol die u inneemt, beperken.
- Als u een ernstige infectie heeft, omdat dit het risico op metabole acidose kan verhogen. Tekenen van metabole acidose omvatten:
- Diepe, snelle, moeilijke ademhaling
- Misselijkheid, braken
- Verlies van eetlust
Neem onmiddellijk contact op met een arts als u een van deze symptomen ervaart.
Raadpleeg uw arts als één van deze waarschuwingen op u van toepassing is, of dat in het verleden is geweest.
Kinderen
- Niet aanbevolen voor kinderen jonger dan 12 jaar.