logo

Dafalgan® Forte 1g Paracetamol | Pijn & Koorts

Afbeelding vergelijkbaar
Jouw prijs
-5%2
€ 3,58
€ 0,45 / 1 stuks
Adviesprijs€ 3,78
Inhoud: 8 pc(s)
Onmiddellijk leverbaarGratis vanaf € 39
  • Productcode
    2666253
  • Doseringsvorm
    Bruistabletten
  • Fabrikant
    UPSA

Productdetails & verplichte informatie

Dafalgan® Forte 1g is een pijnstillend en koortsverlagend geneesmiddel dat is voorbehouden voor volwassenen en adolescenten.
    Verdere productinformatie
    Dit geneesmiddel is een analgeticum (pijnstiller) en een antipyreticum (het werkt koortsverlagend). Het is voorbehouden voor volwassenen en adolescenten die meer dan 50 kg wegen.
    Toepassing:
    Volwassenen en adolescenten vanaf 50 kg
    De aanbevolen dosering is 3 g paracetamol per dag.
    De dosis kan worden verhoogd tot een maximum van 4 g paracetamol per dag in geval van hevigere pijn. 
    De toediening van 4 g paracetamol per dag moet beperkt blijven tot een duur van 4 weken. Voor een behandeling van langere duur moet de dagelijkse dosis beperkt worden tot 3 g paracetamol per dag. 
    Een systematisch gebruik kan schommelingen in de pijn of de koorts voorkomen, maar men dient altijd een interval van minimum 4 uur tussen de innamen in acht te nemen. 
    Als u het moeilijk vindt om de filmomhulde tablet DAFALGAN FORTE 1 g in één keer in te slikken, mag u ze in twee breken om de inname te vergemakkelijken.

    Tabel 1: Doseringsadvies
     
      Farmaceutische vorm Dosis Dosering
    Volwassenen en adolescenten vanaf 50 kg Filmomhulde tabletten
    Bruistabletten
    1 g 1 tablet
    3 tot 4 per dag

    In geval van ernstige aandoening van de nieren: niet meer dan 3 tabletten per dag gebruiken! Zie bijsluiter.

    Wijze van toediening: 
    Bruistabletten: de tablet volledig laten oplossen in een glas water en vervolgens uitdrinken. De tablet kan worden verdeeld in gelijke doses.
    Neveneffecten:
    Zoals elk geneesmiddel kan ook dit geneesmiddel bijwerkingen hebben, al krijgt niet iedereen daarmee te maken.
    De meest ernstige bijwerking veroorzaakt door het innemen van paracetamol is ernstige leverschade. Dit gebeurt doorgaans alleen bij misbruik van paracetamol.

    De symptomen van leverschade zijn:
    • vergeling van de huid of het wit van de ogen,
    • pijn bovenaan rechts van de buik,
    • misselijkheid of braken,
    • verlies van eetlust,
    • vermoeidheid,
    • meer zweten dan normaal,
    • bleke huid,
    • abnormale bloedingen,
    • troebele urine.
    Als u denkt dat u te veel paracetamol heeft ingenomen of als u een van deze symptomen opmerkt, neem dan onmiddellijk contact op met een arts. Als u weet dat u meer dan de aanbevolen dosis paracetamol heeft ingenomen, ga dan naar het dichtstbijzijnde ziekenhuis, zelfs als u geen symptomen van een leveraandoening vertoont.

    In bepaalde gevallen zijn er ernstige allergische en huidreacties op paracetamol waargenomen.  Neem onmiddellijk contact op met uw arts als u een van de volgende bijwerkingen ontwikkelt na inname van paracetamol:
    • moeite met ademhalen of slikken
    • zwelling van het gezicht, de lippen, keel of tong
    • urticaria (netelroos)
    • ernstige jeukvervellende huid
    De bijwerkingen worden opgesomd op frequentie van voorkomen.

    Zelden (komen voor bij minder dan 1 persoon op 1000): 
    • allergische reacties,
    • hoofdpijn,
    • buikpijn, diarree, misselijkheid, braken, constipatie (verstopping),
    • problemen met de leverfunctie, leverinsufficiëntie, leverschade, gele huid of ogen,
    • jeukende huid, huiduitslag, overmatig zweten, angio-oedeem, urticaria (netelroos), roodheid van de huid,
    • duizeligheid, malaise,overdosering en intoxicatie.
    Zeer zelden (komen voor bij minder dan 1 persoon op 10.000): 
    • vermindering van de aantallen van bepaalde bloedcellen (bloedplaatjes en neutrofielen),
    • door geneesmiddelen veroorzaakte leverschade,
    • ernstige huidreacties, in het bijzonder etter, blaren, zweren en huidverlies, -troebele urine.
    Frequentie niet bekend (kan niet worden geschat op basis van de beschikbare gegevens): 
    • vermindering van het aantal rode bloedcellen,
    • ernstige allergische reacties,
    • hypotensie,
    • hepatitis, verhoogde concentratie leverenzymen,
    • abnormale nierfunctie veroorzaakt door het langdurig gebruik van hoge doses.
    Zeer zeldzame gevallen van ernstige huidreacties werden gerapporteerd. Indien u last krijgt van huiduitslag, mag u dit middel niet meer innemen en moet u onmiddellijk uw arts raadplegen.

    Het melden van bijwerkingen
    Krijgt u last van bijwerkingen, neem dan contact op met uw arts of apotheker.
    Actieve ingrediënten:

    De werkzame stof is paracetamol. Elk tablet bevat 1000 mg paracetamol.

    Samenstelling:

    Andere stoffen: anhydrisch citroenzuur, natriumbicarbonaat, natriumcarbonaat, sorbitol (E420), natriumdocusaat, povidon, natriumbenzoaat, aspartaam (E951), acesulfaam-K, pompelmoesaroma, sinaasappelaroma.

    Bewaar- en gebruiksadvies:
    • Dit is een geneesmiddel, geen langdurig gebruik zonder medisch advies.
    • Buiten het zicht en het bereik van kinderen bewaren.
    • Lees aandachtig de bijsluiter voor gebruik.
    • Vraag raad aan uw arts of apotheker.
    • Indien er bijwerkingen optreden neem direct contact met uw huisarts.

    Waarschuwingen vóór het gebruik van DAFALGAN FORTE 1 g

    • DAFALGAN FORTE 1 g mag niet toegediend worden aan kinderen die minder dan 50 kg wegen.
    • De voorgeschreven of aanbevolen doses mogen niet overschreden worden en de behandeling mag niet verlengd worden zonder medisch advies.
    • Neem contact op met uw arts als medische onderzoeken op een ernstige aandoening van de lever of van de nieren hebben gewezen.
    • Bij langdurige behandeling of een behandeling met hoge doses paracetamol moeten de nier- en leverfunctie regelmatig gecontroleerd worden.
    • Als u 4 tabletten per dag inneemt (dit is 4 g paracetamol): de inname van deze hoeveelheid zou beperkt moeten worden tot 4 weken; voor een behandeling van langere duur moet de dosis worden beperkt tot 3 tabletten (dit is 3 g paracetamol) per dag.
    • Als u lijdt aan een aandoening van de nieren, het hart, de longen of aan bloedarmoede, moet u vermijden om dit geneesmiddel herhaaldelijk in te nemen.
    • Als de symptomen langer dan 3 dagen aanhouden, dient u uw arts te raadplegen.
    • Als bepaalde laboratoriumtests u worden voorgeschreven, want deze kunnen worden verstoord.
    • Als u naast dit middel ook andere geneesmiddelen gebruikt, lees dan de rubriek “Gebruikt u nog andere geneesmiddelen?”
    • Drink geen alcohol tijdens de behandeling met paracetamol.
    • Zeer zeldzame gevallen van ernstige huidreacties werden gerapporteerd. Indien u last krijgt van huiduitslag, mag u dit middel niet meer innemen en moet u onmiddellijk uw arts raadplegen.

    Neem contact op met uw arts of apotheker voordat u DAFALGAN FORTE 1 g gebruikt. 

    • Als u lijdt aan een nier- of leveraandoening (met inbegrip van het syndroom van Gilbert, leverinsufficiëntie of hepatitis).
    • Als u regelmatig grote hoeveelheden alcohol gebruikt.
    • Als u gedehydrateerd bent of als uw voedingsstatus ontoereikend is, bijvoorbeeld door alcoholmisbruik, anorexie of een slechte voeding.
    • Als u lijdt aan hemolytische bloedarmoede (abnormale degradatie van de rode bloedcellen).Als u een tekort heeft van het enzym dat glucose-6-fosfaat-dehydrogenase heet.
    Bewaring
    • Buiten het zicht en bereik van kinderen houden.
    • Gebruik dit geneesmiddel niet meer na de uiterste houdbaarheidsdatum. Die vindt u op de doos of de blisterverpakking na EXP. Daar staat een maand en een jaar. De laatste dag van die maand is de uiterste houdbaarheidsdatum.
    • Voor dit geneesmiddel zijn er geen speciale bewaarcondities.
    • Spoel geneesmiddelen niet door de gootsteen of de WC en gooi ze niet in de vuilnisbak. Vraag uw apotheker wat u met geneesmiddelen moet doen die u niet meer gebruikt.  Als u geneesmiddelen op de juiste manier afvoert worden ze  op een verantwoorde manier vernietigd en komen ze niet in het milieu terecht.

    563 Reviews van Dafalgan® Forte 1g Paracetamol | Pijn & Koorts

    4,9van 5 sterren
    • 524
    • 32
    • 3
    • 1
    • 3

    Reviews filteren:

    Voor elke kwalitatieve review van minimum 50 woorden die je schrijft, ontvang je een Promocode, geldig op je volgende aankoop!

    • Makkelijk en snel

      van Rita B. op 28/02/2025

      Goed product, door iedereen gekend en handig. Dit is zeer gemakkelijk thuis, een bruistablet, je hoeft geen dikke pillen te slikken maar enkel de oplossing te drinken. Dit verteerd gemakkelijker op de maag. Je kan ze meenemen in je handtas of in je binnenzak om altijd bij de hand hebben.

    • Dafalgan forte bruis

      van Myriam D. op 08/04/2024

      Wordt vooral in de nacht gebruikt voor artrosepijn. Werkt snel en houdt de pijnverlichting enkele uren. jammer dat het niet gedurende lange periode mag gebruikt worden.

    • pijn verdwijnt

      van sabine p. op 04/04/2024

      ik neem weinig pijnstillers maar als het moet neem ik een dafalgan forte 1 mg geen last van de maag en pijn verdwijnt snel na een hersenbloeding mag ik nog dafalgan innemen smaakt niet slecht

    • Pijnstiller

      van Vera I. op 03/04/2024

      Goede pijnstiller. Gebruik hem bij felle hoofdpijn en bij koorts.

    • dafalgan

      van Claudine V. op 03/04/2024

      voor pijnbestrijding, veel goedkoper dan bij de apotheek in het dorp

    Om de echtheid te controleren

    Alle productreviews die voldoen aan de hier uiteengezette criteria worden gepubliceerd, ongeacht of ze positief of negatief zijn. Bij de verificatie van reviews wordt de echtheid niet gecontroleerd. Meer informatie vind je op onze hulppagina onder "Veelgestelde vragen (FAQ)" en vervolgens onder "Reviews".